מאפייני מבחן וודקוק ג'ונסון

מאפיינים של מבחן וודקוק ג'ונסון

כשאנחנו מסתכלים על מאפייני מבחן וודקוק ג'ונסון אנו יכולים לראות כי הוא תורגם ועובד באופן ייחודי לקהל הישראלי. תהליך ההתאמה שלו ארך זמן רב וכלל עבודה של אנשי מקצוע שונים וזאת כדי להביא את התוצאות הרלוונטיות ביותר לנבדקים.

וודקוק ג'ונסון 3 מתאים בגרסה הישראלית מתאים מגיל 4 ועד לגיל 18. הוא בודק שבע יכולות שונות ומאפשר לבוחן להשתמש ב-30 מבחנים שונים שאורך כל אחד מהם אינו עולה על 10 דקות.

מאפייני מבחן וודקוק ג'ונסון

כאשר נכנסה ערכת וודקוק ג'ונסון ברור היה כי היא מביאה איתה שינוי בתחום הערכת מנת המשכל. המבחן לא רק תורגם אלא גם הותאם לנורמות המתאימות למגזרים השונים בישראל. את הערכה אפשר לרכוש בשפה העברית או בשפה הערבית והיא מכילה את כל מה שהבודק זקוק לו. מבחן וודקוק ג'ונסון 3 מביא גם את היתרונות הבאים:

קל להעברה ולציינון

קל להעביר את המבחן וזאת תודות לכמות הגדולה של המבחנים אשר מחולקים לזמן קצר. קל לציינן את התוצאות ולהעריך בצורה מדויקת יותר את מנת המשכל של הנבחן. בישראל מיועד וודקוק ג'ונסון 3 לבחינת גילאי 4-18 וכל ילד יעבור את המבחנים שהוא צריך לעבור בלבד.

מאפשר גם התעמקות

כיוון שישנם שלושים מבחנים שונים, הבוחן יכול להתאים את המבחנים בהתאם לעומק הנדרש. המבחן בודק שבעה תחומים שונים: יכולת פלואידית, ידע מגובש, זיכרון לטווח קצר, מהירות עיבוד, אחסון ושליפה לטווח ארוך, עיבוד חזותי ועיבוד שמיעתי.

מביא בחשבון רכיבים שונים

מאפייני מבחן וודקוק ג'ונסון 3 אשר מייחדים אותו הם היכולת להביא רכיבים שונים ולהתחשב בהם. מראש, תהליך התרגום וההתאמה הביא את התרבויות השונות בישראל לרבות מוצאים וקהילות. תהליך התרגום לא נעשה 1:1 אלא התרכז בהתאמה של המבחנים אלינו.

ערכת וודקוק ג'ונסון 3

בוחן אשר מחזיק בידו את ערכת וודקוק ג'ונסון 3 אינו זקוק לאמצעים נוספים על מנת להעביר את המבחן. הערכה מגיעה בתיק טרולי וכוללת: קלסר סוללה בסיסי עם מבחנים 1-14, קלסר סוללה משלים עם מבחנים 15-23, מארז שקפים לציינון, מארז שקפים לציינון חל מהמבחנים הצורניים, חוברת עבודה לנבחן, מדריך לבוחן ודיסק און קי (התקן נייד) אשר מכיל את כל מבחני השמע.

רכישת הערכה מתבצעת כאן באתר כשניתן לבחור בין הערכה בשפה העברית לערכה בשפה הערבית. לשאלות נוספות, ניתן ליצור קשר או להשאיר פרטים בטופס למטה ומומחה מטעמנו ישמח לחזור אליך.